Medvehagyma szezon 2021: Már február végén elkezdődhet idén! - Mire jó a medvehagyma?

Nagyszülők Lapja

Életmód

Nagyszülők Lapja


Medvehagyma szezon 2021: Már február végén elkezdődhet idén! - Mire jó a medvehagyma? Az átlagosnál hetekkel korábban, akár már február végén elkezdődhet a jellegzetes fokhagyma illatú, vér- és vesetisztító gyógynövény, a medvehagyma 2021-es szezonja. Az enyhe tél miatt az átlagosnál hetekkel korábban, akár már február végén elkezdődhet a jellegzetes fokhagyma illatú, vér- és vesetisztító gyógynövény, a medvehagyma idei szezonja - közölte a Mecsekerdő Zrt. február 4-én, csütörtökön az MTI-vel.

Saját felhasználásra napi 2 kiló medvehagyma szedhető
A Baranya megyében gazdálkodó társaság területein, amelyek nem állnak természetvédelmi oltalom alatt, saját felhasználásra a korábbi évekhez hasonlóan fejenként napi két kilogramm szedhető a vitamindús növényből.

Medvehagyma szezon 2021: Már február végén elkezdődhet idén! - Mire jó a medvehagyma?

Nagyobb mennyiség csak engedéllyel
Amennyiben viszont valaki ennél nagyobb mennyiséget kíván szedni, azt csak az erdőgazdálkodó engedélyével teheti. A kereskedelmi célú gyűjtésnél a Mecsekerdő által kezelt területekre az engedélyt a társaság erdészeteinél lehet megvásárolni, a 2021-es szezontól kezdve online árverésen. Az internetes aukció az Intergavel Aukciószervező Kft. közreműködésével február 8-15-e között zajlik.

Medvehagyma szezon 2021: Már február végén elkezdődhet idén! - Mire jó a medvehagyma?

A közlemény szerint a Mecsekerdő számára kiemelten fontos a rábízott erdők természeti értékeinek megőrzése. Ezért minden évben külön egyeztet a természetvédelmi hatósággal és a Duna-Dráva Nemzeti Park szakembereivel, akikkel közösen kíméleti területeket jelölnek ki a medvehagyma számára. Mindez a növényállomány regenerálódását szolgálja, ugyanis ezeken a helyeken, illetve a fokozottan védett területeken kereskedelmi célú gyűjtésre egyáltalán nincs lehetőség.

Mire jó a medvehagyma?
- fokozza az étvágyat
- fokozza az emésztőrendszer működését
- fertőtleníti a bélrendszert
- csökkenti a vérnyomást
- C-vitamin tartalmának köszönhetően javítja a szervezet ellenálló-képességét
- jó légúti megbetegedések, hurut ellen

Véralvadásgátló szerekkel együtt ne fogyassz medvehagymát, mert fokozódhat a vérzéshajlam. Ugyancsak emiatt nem javasolt hagymát enni műtétek előtt, és csak orvosi felügyelet mellett szabad véralvadásgátlót vagy nem-szteroid gyulladáscsökkentőt szedő betegek számára a rendszeres hagymafogyasztás.

Olvasd el ezt is!
Medvehagymás receptek: Medvehagyma-krémleves, medvehagymás tócsni, medvehagymás pesto »


Forrás: MTI
Fotók: Pixabay

Nagyszülők Lapja

Életmód

Nagyszülők Lapja


2021.02.05