Macskabölcső, madzag átvevős játék
De mindegy is, hogy honnan származik, a fő az, hogy minél többet játsszák ezt a gyerekeink, unokáink!
Mindenképpen két játékos kell hozzá. A játék úgy indul, hogy a kezdő játékos a két tenyere között kifeszít egy kötelet vagy madzagot, és kialakítja a kezdő keresztet. A szemben ülő játékos kicsit átigazítva átveszi a saját ujjai közé, majd újból az első játékoson a sor. A játékosok egymás után felváltva következnek, miközben újabb és újabb alakzatok fejlődnek az ügyes kezek között. A játék akkor ér véget, ha vissza nem jutunk a kiinduló állapothoz. Egy-egy alakzatnak külön neve is van, példul a "pók" vagy a "bölcső", ami az alakzat formájára utal.
- Nagyon kedvező lenne, ha minél több alsó tagozatos diák játszana macskabölcsőt. A mi generációnk még ismeri, és rengeteget játszotta annak idején, de sajnos egyre inkább eltűnőben van ez a kézügyességet finomító játék, pedig szuper fejlesztő tevékenység! A játék mindig kéznél van, és szinte bármikor elő lehet venni: váróteremben, utazáskor, esős időben benti játéknak is tökéletes. Ügyesíti a csukló, a csippentő ujjacskák mozgását és a jó tónust, ugyanis a kifeszített kötél feszesség-lazaság aránya is nagyon fontos. Sőt, a társas kapcsolatokat is nagyban erősíti - hangsúlyozza Kákonyi Tímea logopédus szakértőnk.
Macskabölcső 15 lépésben - tipp
Videó: macskabölcső, madzag átvevős játék
A 2 perces videó inspirációt ad, hogy milyen alakzatokat lehet kialakítani. A videó alámondás nélküli, látványos képsorait mindenki érteni fogja, még az is, aki nem érti az angol feliratokat.
Videó: YouTube / Kidspot
Képek: bluecorduroysewing.blogspot.hu