Kategória: Sütemények Adható 12 hónapos kortól. Hozzávalók: (8-10 szelethez)
3 db tojás
60 g liszt
60 g porcukor
1 csomag sütőpor
300 g ananász (konzerv)
Elkészítés:
A tojássárgáját habosra keverjük a cukorral, hozzákeverjük a sütőporral elkevert lisztet, majd a kemény habbá vert tojásfehérjét. Margarinnal kikent tortaformába öntjük, a tetejére ananászkarikákat teszünk. (Kicsit nyomkodjuk bele a masszába a gyümölcsöt, hogy ne essen le a tetejéről). Meleg sütőben készre sütjük.
DIETETIKUS VéLEMéNYE
Egyszerű, finom sütemény. A friss ananászt helyettesíthetjük konzerv ananásszal is. Viszonylag sok cukrot tartalmaz, mivel a tésztába is teszünk cukrot, valamint ha konzervananászt használunk, a lé cukortartalma is jelentős.
TáPANYAGTARTALOM
Energia: 834 kcal (1 szelet kb. 83,4 kcal) Fehérje: 24,8 g (1 szelet kb. 2,5 g) Zsír: 15,2 g (1 szelet kb. 1,5 g) Szénhidrát: 142,8 g (1 szelet kb. 14,3 g)
Karácsonykor szeretjük a hasunkat is kényeztetni, ilyenkor hajlamosak vagyunk több sütit, több finomságot engedélyezni magunknak és csemeténknek is. A mostani recept nemcsak azért jó, mert finom, hanem azért is, mert csemeténkkel közösen egy nagyon jó programot is jelent az elkészítése.
Állami támogatások, kedvezményes nyugdíj, ápolási díj, időskori segély, egyszeri segély, nyugdíjas bérlet, özvegyi nyugdíj... Nézd meg, hogy mik a feltételei az ellátásoknak, támogatásoknak.
Tudod, hogy mennyi lesz a Csed, Gyed, Gyes összege? Kalkulátorunkkal könnyen kiszámíthatod. Speciális eset a Tiéd? Nálunk mindenki megtalálja a rá vonatkozó számításokat!
Tisztelt Hölgyem!
Természetesen megfontolandó a nyugdíj igénylés dátuma az ön esetében, mivel számos tényezőre kell kiemlten figyelni.
Személyre szabott szaktanácsot és előzetes nyugdíj számítást tudok önnek javasolni. 2021.-es szorzószámokat csak is kizárólag 2020.március végén lesz hatályos.
Amennyiben igényli úgy jelezze.
www.ugyintezesazonnal.hu
Köszönettel: Szatmáry Tünde Katalin